^Back To Top

 • 1 Unia jest
  .. organizacją działającą na podstawie Ustawy o związkach zawodowych, zgodnie z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej i innymi ustawami oraz konwencjami Międzynarodowej Organizacji Pracy ratyfikowanymi przez Rzeczpospolitą Polską. Unia w swej działalności statutowej jest organizacją niezależną od organów administracji państwowej i gospodarczej i nie podlega ich kontroli i nadzorowi.
 • 2 Pensjonat Halny
  ... to położony w centrum miasta kompleks 2 budynków z pięknym widokiem na panoramę Tatr. Zlokalizowany jest przy Równi Krupowej, która jest wspaniałym miejscem dla Gości lubiących spacery i piękne widoki. Od Krupówek - głównej ulicy Zakopanego dzieli nas tylko 5 min drogi spacerem, a do stacji kolejowej i dworca PKS 3 min.
 • 3 Ośrodek wczasowy Bałtyk
  ...znajduje się w centrum Jarosławca przy ul. Bałtyckiej 4. Obiekt położony jest na obszarze 15 ha z bezpośrednim dostępem do morza, na terenie sosnowego lasu, na którym zlokalizowanych jest 135 domków drewnianych2, 3 i 4 - osobowych oraz 80 pokoi w segmentach murowanych.Obszerny teren ośrodka pozwala na efektywny wypoczynek. Na miejscu znajduje się stołówka, oferująca smaczne posiłki. Wczasowicze mogą korzystać z wideo, biblioteki i wypożyczalni sprzętu turystycznego (leżaki, krzesełka, parawany, parasole przeciwsłoneczne, grille, rowery).
 • 4
 • 5

Unia Związków Zawodowych

 

Witamy na stronach Unii

Unia Związków Zawodowych / zwana dawniej Unią Pracowników Służb Państwowych, Samorządowych i Organizacji Społecznych/ jest ogólnokrajową organizacją międzyzwiązkową (konfederacją), której członkami są związki zawodowe, a ściślej biorąc ogólnokrajowe, regionalne i zakładowe organizacje związkowe.

 

Unia Związków Zawodowych  jest następcą prawnym byłego Związku Zawodowego Pracowników Państwowych i Społecznych, który istniał do 1985 roku (do 1980 roku w ramach Centralnej Rady Związków Zawodowych).

 

Unia jest organizacją działającą na podstawie Ustawy o związkach zawodowych,  zgodnie z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej i innymi ustawami oraz konwencjami Międzynarodowej Organizacji Pracy ratyfikowanymi przez Rzeczpospolitą Polską.

 

Unia w swej działalności statutowej jest organizacją niezależną od organów administracji państwowej i gospodarczej i nie podlega ich kontroli i nadzorowi.

 

Unia jest organizacją otwartą dla wszystkich organizacji związkowych i zrzesza je na zasadach dobrowolności.

Podstawowe zasady prawno-organizacyjne Unii ujęte są w jej statucie.

 

Unia działa na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, posiada osobowość prawną i z uwagi na istotę swojej działalności wpisana jest do Krajowego Rejestru Sądowego do Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji i Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej.

 

Statut Unii dopuszcza również prowadzenie działalności gospodarczej i w związku z tym Unia wpisana jest także do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego. Jednakże zgodnie ze statutem Unii, wszelkie dochody uzyskiwane przez Unię (w tym dochody z działalności gospodarczej) przeznaczane są na jej działalność statutową.

 

Najwyższą władzą statutową Unii jest Rada Koordynacyjna, którą tworzą upoważnieni przedstawiciele związków zawodowych – członków Unii.

 

Siedzibą Unii jest m.st. Warszawa, ul. Mazowiecka 6/8.

Menu Główne

Licznik odwiedzin

000163513
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Bieżący miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
33
110
475
594
1821
159193
163513

Twoje IP: 3.236.116.27
Copyright © 2014. Unia Związków Zawodowych  Rights Reserved.